Конкурсна програма на XII Детски фолклорен фестивал "Веселяче" в град Кресна, 2019 г.

Уважаеми съграждани,
Скъпи участници и гости на Детски фолклорен фестивал "Веселяче" в град Кресна, 2019 г.

Благодарим ви от все сърце, че за дванадесети път ще превърнете дните на фестивала в истински празник на таланта и красотата. По ваша молба и за да бъдете максимално добре информирани публикуваме график за участие на индивидуалните изпълнители и групите в двата конкурсни дни.

1 юни 2019 г.

Час участие

Състав,

репертоар

Организация

Населено място

Времетраене

Възрастова група

Брой

Участ-

ници

 

10:00

Откриване на ДФФ

     

1

От 10:10

До 10:18

ТГ„Мистик”

„С тамена

„Д айчов танц

НЧ „Асен Златаров-1924” с.Огняново

8 мин.

от 10г.

до 14г.

10+2

2

От 10:21

До 10:29

ТГ„Мистик”

Шопски танц

Tанц четворно

НЧ „Асен Златаров-1924” с.Огняново

8 мин.

до 9 години

17 + 2

3

От 10:33

До 10:48

Група за народни танци "Дрян"

Ширто
Граовско хоро
Ючаяк
Драма

НЧ"Н.Й.Вапцаров-1958"

с.Долно Дряново

общ. Гърмен

15 мин

15 до 19 години

13+3

4

От 10:51

До 10:57

Никол Иванова

"Дали помниш мило либе"
"Какво е чудо станало"

144 СУ "Народни будители"
гр. София

6 мин.

от 10г.

до 14г.

1+4

5

От 11:00

До 11:07

Детски Танцов Състав "Новоханче"

"Шетала е момата"
"Кончета

НЧ "Иван Вазов- 1928"

С.Нови хан,

общ. Елин Пелин

7 мин.

до 9 г.

20+4

6

От 11:10

До 11:22

Детско юношески състав „Рилска магия”

Шопски танц

Копаница

НЧ „Христо Ботев 1928”

с. Говедарци,

община Самоков

12 мин.

от 15г.

до 19г.

13+3

7

От 11:25

До 11:28

Дует

Емили Виячева, Антонио Чакъров

„Снощи минах край град Битоля”

НЧ „Пробуда 1927”

с. Самораново

3 мин.

от 10г.

до 14г.

2+1

8

От 11:31

До 11:36

Мейси Георгиева

„Море сваке”

Каде раснеш невене?”

НЧ „Пробуда 1927”

с. Самораново

5 мин.

до 10 г.

1+1

9

От 11:39

До 11:44

Детска фолклорна група

„Чичовите конье”

„Изгряло ясно слънце”

НЧ „Пробуда 1927”

с. Самораново

6 мин.

от 10г.

до 14г.

17+5

10

От 1147

До 11:52

Емили Виячева

Ай дадоя Яна”

Яна дружки думала

НЧ „Пробуда 1927”

с. Самораново

5 мин.

до 9г.

1+1

11

От 11:55

До 12:04

ДЮФА „Дани“

Детски игри“

„Дайчов танц“

СФТА Дупница 2000

гр. Дупница

9 мин

до 9 год.

38+5

12

От 12:07

До 12:18

ФТА „Актавис“

„Нашенци“

„Бера“

СФТА Дупница 2000

гр. Дупница

11 мин.

от 15г.

до 19г.

44

 

От 12:21

До 12:30

ДЮФА „Дани“

„Дайчов танц“

„Влашки танц“

ОУ „ Неофит Рилски“

гр. Дупница

10 мин.

От 10 г.

До 14 г.

46

13

От 12:30

До 13: 30

Обедна пауза

     

14

От 13:30

До 13:33

Ансамбъл „Македонци“

„Шопски танц“

гр. Сандански

3 мин

до 9г.

11+2

15

До 13:36

До 13:40

Ансамбъл „Македонци“

Шопски танц

с. Струма

4 мин.

До 9 г.

10+7

16

От 13:43

До 13:46

Ансамбъл „Македонци“

Шопски танц

гр. Петрич

3 мин

до 9г.

21+10

17

От 13:49

До 13:52

Ансамбъл „Македонци“

Джиновско – камерен танц ””

НЧ „Гоце Делчев 1939“

с. Кулата

3 мин

до 9г.

4+2

18

От 13:55

До 13:58

Ансамбъл „Македонци“

„Шопски танц“

НЧ „Просвета-1935“

с. Катунци

3 мин

до 9г.

10+2

19

От 14:01

До 14:04

Фолклорно група

„Веселина”

„Мори Рисо ,Рисо

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2:30 мин.

от 10г.

до 14г.

15+8

20

От 14:07

До 14:12

Фолклорно група „Веселина”

Пиринска китка”

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

5 мин.

от 15г.

до 19 г.

9+8

21

От 14:15

До 14:17

Таня Руменова Стоянова

"Спомени за Широка

лъка"

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2 мин.

от 10г.

до 14г.

1+1

22

От 14:20

До 14:23

Иван Руменов Стоянов

Празнична ръченица

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

3 мин.

от 10г.

до 14г

1+1

23

От 14:26

До 14:28

Кирил Росенов Стоянов

Красавска ръченица

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2мин.

от 15

до 19г

1+1

24

От 14:31

До 14:34

Иван Иванов Хамбарджийски

Проклет да е тоз ергенин

Мела Неда

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

3 мин

от 10

до 14г.

1+1

25

От 14:37

До 14:40

С тефан Николаев Стойков

Граовска ръченица

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2:30 мин.

от 15

до 19 г.

1+1

26

От 14:43

До 14:46

Мартин Антониев Алексов

Кукунешко хоро

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

3 мин.

от 10

до 14 г.

1+1

27

От 14:49

До 14:52

Юлия Викторова Кастрева

Китка разложки песни

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

3:30 мин.

до 9 г.

1+8

28

От 14:55

До 14:57

Мария Юриева Газиева

„Пусти Герчо с тамрурката”

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2 мин.

до 9 г.

1+8

29

От15:00

До 15:02

Вивиан Методиева Георгиева

Абре дедо, дерменджио

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2 мин.

до 9 г.

1+8

30

От 15:05

До15:07

Иван Атанасов Шошев

„Ерменлио , делио

ЦЛТРДБ - гр.Благоевград

2 мин.

до 9 г.

1+8

31

От 15:10

До 15:16

ДТС "ВЕСЕЛЯЧЕ"

"Танц на щурчетата"

 

 

НЧ „Култура 1932” гр.Кресна

4 мин.

до 9 г.

12+3

 

От 15:19

До 15:28

ДТС "ВЕСЕЛЯЧЕ"

 

"Пролетна приказка"

 

"Шопско

настроение"

 

НЧ „Култура 1932” гр.Кресна

8 мин.

от 10 г.

до 14 г.

12+3

 

От 15:10

До 15:28

ДТС "ВЕСЕЛЯЧЕ"

"Пирински танц"

НЧ „Култура 1932” гр.Кресна

4 мин.

от 10 г.

до 14 г.

55+3

32

От 15:31

До15:42

ДТС "Малешевци”

"Еленино хоро"

"Тракийска сюита"

НЧ”Братя Миладинови” с.Микрево

11 мин.

от 10 г.

до 14 г.

16+3

33

От 15:45

До16:05

Детски танцов ансамбъл

"Копация"

Гр.Валандово ,

Р.Северна Македония

20 мин.

от 15 г.

до 19 г.

30

34

От 16:08

До16:23

Културно-артистична асоциация "Еркем Мужкич"

Гр. Сараево, община Илидза

Босна и Херцеговина

15 мин

от 10 г.

до 14 г.

36

35

От 16:26

До16:41

ТС „Дионисос”

Гр. Солун

Р. Гърция

15 мин

от 10 г.

до 14 г.

25

 

От 16:44

До17:00

Артистичен ансамбъл „Баладеле Делтей””

Гр. Тулча

Р. Румъния

16 мин.

от 10 г.

до 14 г.

40

 

2 юни 2019 г.

№ по ред

Час участие

Състав,репертоар

Читалище

Населено място

Времетраене

Възраст на участника

Брой

участници

1

От 9:00

До 9:07


Детски певчески хор

„Вила мома, Лазаре”

„Руси коси имам”

Народно Читалище „Светлина-1942”с.Плоски

7 мин.

от 10г.

до 14 г.

8+1

2

От 9:10

До 9:18

ДТС,,Пчелина"

,,Еленино"

,,Славей пиле"

НЧ,,Яне Сандански-1946"

с.Генерал

Тодоров,общ.Петрич

8 мин.

от 10г.

до 14 г.

10+5

3

От 9:21

До 9:31

ТС „Подгорче”

Пирински танц”

„Шопски танц

НЧ”Антон Попов-1948”

с. Яворница

10 мин.

от 10 г.

до 14 г.

10+2

4

От 9:34

До 9:41

ТС „Шевеца”

„Еленино хоро”

НЧ „Яне Сандански”

с.Коларово, общ.Петрич

7 мин.

до 9 г.

15+3

5

От 09:44

До 09:53

ТС „Шевица”

„Пирински танц”

„Шопски танц

НЧ „Яне Сандански”

с.Коларово, общ.Петрич

9 мин.

до 14 г.

9+3

6

От 09:56

До 10:04

ДФГ „Лира“

„Биляно моме“

„Нещо ке те питам бабо“

НЧ „Яне Сандански“ с.Коларово, общ. Петрич

9 мин.

от 10 г.

до 14 г.

3+1

9

От 10:07

До 10:12

Мария Трифонова Стефанова

,, Айде, слушай, слушай ‘‘ .

„ Блазе на тая калеш невеста‘‘.

НХГ ,,Св.Св.Кирил и Методий‘‘- Благоевград

5 мин.

от 15 г.

до 19г.

1+1

10

От 10:15

До 10:19

Таня Руменова Стоянова

,, Темна е мъгла паднала‘‘

НХГ ,,Св.Св.Кирил и Методий‘‘- Благоевград

4 мин.

от 10 г.

до 14 г.

1+1

11

От 10:21

До10:25

Лили Николаева Кочаркова

,, Темна е мъгла паднала‘‘

НХГ ,,Св.Св.Кирил и Методий‘‘- Благоевград

4 мин.

от 15 г.

до 19г.

1+1

12

От 10:28

До 10:33

Виктория Радославова Илиева

„Девойко, мари хубава“

Арт Войс център

гр. Пловдив

5 мин.

до 9 г.

1+3

13

От 10:36

До 10:46

Детска Фолклорна Група "Земенчанче"

Тръгна желкя на оранье."

„ Пи момче вино”

"Заспало е Йове "

СУ"Св.св. Кирил и Методий"

гр.Земен , обл.Перник

10 мин.

от 10

до 14 години

15+15

13

От 10:49

До 11:00

Фолклорен ансамбъл "Войводинци"

„Пролетни празници” Хореография - Илиана Божанова, Музика - Тодор Янков

„Нашенско хоро” Хореография - Илиана Божанова, Музика - Николай Паскалев

НЧ "Виделина - 1928" с.Войводиново, обл.Пловдивска

12мин.

от 10г.

до 14 г.

29+3

 

От 11:00

До 12:00

Заседание на журито

     
 

От 12:00

Награждаване Поставяне на мемориална плочка "Веселяче - 2019" във фестивалната алея на гр.Кресна

     



Горещо се надяваме нашата среща в дните на фестивала да се превърне в неотменима традиция !

Благодарим ви и ви очакваме с нетърпение !

Екип на ДФФ "Веселяче"